DoTech (3)

+370 602 66848

Tvirtas Ir Atsparus Korpusas​

Naftos Gaudyklių Savybės

Naftos gaudyklių (skirtuvų) korpusai gaminami iš polietileno rotacinio liejimo metodu. Ši automatinė plastikinių gaminių formavimo technologija leidžia išvengti gamybos broko dėl žmogiškojo faktoriaus, o taip pat užtikrina pastovius gaminių gabaritus.Naftos gaudyklės korpusas pasižymi atsparumu išorinėms apkrovoms, tuo pačiu išlaikant nedidelį gaminio svorį. Tvirtumą užtikrina patikima korpuso konstrukcija su specialiai suprojektuotu standumo briaunų išdėstymu.  Korpusas apskaičiuotas atlaikyti dideles grunto ar aukšto gruntinio vandens apkrovas be jokių pastebimų deformacijų.

Untitled design (52)

Koalescencinis Modulis

Naftos Gaudyklių Savybės

Koalescencinis modulis  pagamintas iš specialaus polipropileno, pasižyminčio oleofilinėmis savybėmis; – naftos produkto dalelių kilimo kelias sutrumpinamas iki 6 mm, t.y. atstumo tarp gretimų plokščių; – paketo aktyvaus medžiagos paviršiaus plotas (apie 450 kv.m./kub.m) daugiau kaip tris kartus didesnis už kitų medžiagų, naudojamų šiam tikslui, plotą; – specialios savaime išsivalančių paketų konstrukcijos dėka mechaniniai teršalai nušliaužia žemyn ir koalescencinių plokščių paketai jais neužsikemša; -nepriklausomai nuo lašelių dydžio, pašalinama 99,99% laisvų ir disperguotų naftos produktų.

Untitled design (44)

Teleskopinė Aptarnavimo Šachta

Naftos Gaudyklių Savybės

Naftos gaudyklės aptarnavimo šachta yra skirta saugiam aptarnaujančio personalo patekimui į talpyklą, kurį užtikrina integruotos lipynės. Teleskopinė dalis yra skirta tiksliam talpyklos dangčio aukščio pritaikymui prie grunto paviršiaus (reguliavimo intervalas 250 mm).

Šachta yra pritaikyta sujungimui su įprastiniais polietileno arba ketaus dangčiais, skirtais apkrovų klasėms nuo A35 (3,5 t) iki D400 (40 t) pagal standartą EN 124.

Untitled design (45)

Naftos Gaudyklės Veikimo Principas

Naftos Gaudyklių Savybės

Per įėjimo atvamzdį (1) naftos produktais užteršto vandens srautas pirmiausiai patenka į pradinio nusodinimo sekciją (2), kurioje atsiskiria stambios naftos produktų ir kietų teršalų dalelės. 

Po to vanduo praeina per pagrindinę valymo pakopą – koalescencinių plokščių paketą (3). Šioje fazėje, vandens srautui einant horizontalia kryptimi per paketą, naftos produkto lašeliai, kildami į viršų, prisiliečia prie oleofilinės paketo medžiagos ir yra sulaikomi. Susiliedami su kitais lašeliais, jie stambėja ir dėl mažesnio lyginamojo svorio iškyla bei kaupiasi paviršiuje. Mechaniniai teršalai, besikaupiantys ant koalescencinių plokščių paketų, dėl sunkio jėgos poveikio nušliaužia žemyn į rezervuaro dugną. Dėl šios savaiminio išsivalymo savybės paketai yra plaunami tik kartą per metus. Išvalytas vanduo išteka per išėjimo atvamzdį (5). 

Naftos skirtuve įrengiamas automatinis plūdinis vožtuvas (4), kuris yra sumontuotas taip, kad vandenyje plūduriuotų, o naftos produkte skęstų. Kaupiantis vandens paviršiuje naftos produktui, plūdė leidžiasi žemyn ir, naftos sluoksnio storiui pasiekus maksimalią leistiną ribą, uždaro nuotekų išėjimą iš naftos skirtuvo.

Untitled design (46)

Paskirstymo Šulinys

Naftos Gaudyklių Savybės

Srauto paskirstymo šulinys yra skirtas apriboti paviršinių nuotekų srautą, patenkantį į naftos gaudyklę. Šulinyje, kuris montuojamas prieš naftos gaudyklę, yra speciali užsklanda, kuri užtikrina, kad liūties metu srautas per naftos gaudyklę, neviršytų vardinio našumo. Perteklinis nuotekų srautas yra praleidžiamas per apvedimo liniją, apeinant naftos gaudyklę. Šie šuliniai gali būti tiekiami su keliais skirtingais įėjimo ir išėjimo atvamzdžių išdėstymais, tuo būdu geriausiai pritaikant kiekvienai apvedimo sistemai.

Untitled design (47)

Mėginių Paėmimo Šulinys

Naftos Gaudyklių Savybės

Mėginių paėmimo šulinys, montuojamas už naftos gaudyklės ir  atlieką keletą funkcijų: mėginių paėmimui bei apėjimo sistemos vamzdynų sujungimui. Mėginių paėmimo šulinyje taip pat gali būti įrengta uždarymo sklendė apsaugai nuo avarinio naftos produkto išsiliejimo į aplinką.

Untitled design (48)

Integruota Apvedimo Linija

Naftos Gaudyklių Savybės

Naftos gaudyklė gali būti tiekiami ir su integruota apvedimo linija. Apvedimo linija naudojama įvairių vardinių dydžių įrenginiams, ji labiau ekonomiškai tikslinga mažesnio našumo naftos gaudyklėms, ypač montuojamiems vertikalioje talpykloje. Naudojant apvedimo liniją, nereikalingi papildomi srauto paskirstymo šuliniai.

Untitled design (50)